مقالات

کلین روم صنایع الکترونیک

تحقیقات انجام گرفته در صنعت فن‌آوری اطلاعات بر روی دلایل توقفات در اتاق‌های سرور و مراکز داده نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد، این توقفات ناشی از وجود گرد و غبار و سایر آلاینده‌های موجود در هواست.

ادامه...

تفاوت بین RAM های DDR و DDR2 و DDR3 در چیست؟

سالها پیش اولین سیستم یا به اصطلاح خودمانی Case ای که جمع کرده بودم فقط 32 مگابایت حافظه RAM داشت . با خودم فکر می کردم که یعنی روزی می شود که من روی سیستم یک RAM با اندازی 128 مگابایت داشته باشم یا خیر ؟ در حال حاظر برای بسیاری از افراد این موضوع غیر قابل درک است ، اندازه RAM ها دیگر فقط با گیگابایت محاسبه می شود و تکنولوژی های حافظه های RAM همه روزه در حال پیشرفت است.

ادامه...

Digitally signed firmware

حتما برای شما هم سوال شده که برخی از هارد درایو ها یا درایوهای جامد شرکت اچ پی در ادامه اسم خود عبارت”Digitally signed firmware” را یدک میکشند. در ادامه اطلاعاتی در این موردارائه میگردد.

ادامه...

کدهای AMI BIOS POST برای مادربورد های Supermicro

برای عیب یابی دستگاه ها نکات زیر را در نظر داشته باشید: •بوق های AMIBIOS معمولا کوتاه می باشند، بوق ها به صورت متوالی بوده و معمولا به محض روشن شدن سیستم شروع می گردد. •زدن بوق به این معناست که کامپیوتر شما نمی تواند مراحل بوت شدن را به اندازه ای پیش ببرد تا بتواند چیزی را بر روی صفحه به نمایش بگذارد، بنابراین بسیاری از مراحل عیب یابی معمول قابل انجام نیست.

ادامه...