اخبار

محبوبترین شغلهای تکنولوژی در سال 2019 کدامند ؟

محبوبترین شغلهای تکنولوژی در سال 2019 کدامند ؟ این پرسشی است که بسیاری از جویندگان شغلهای تکنولوژی مرتبا از خود می‌پرسند. البته به جز اینکه بهترین شهرها برای کار تکنولوژی کجاست؟

ادامه...

منظور از .GitHub Inc چیست؟

GitHub(به فارسی: گیت‌هاب ) یک سرویس میزبانی وب برای پروژه‌های برنامه نویسان در سراسر دنیا بوده که از سیستم سورس کنترل گیت استفاده می‌کند.

ادامه...

سرور مجازی بهتر است یا هاست؟

زمانی که آماده راه‌اندازی وب سایت خود هستید، خرید هاست مهم‌ترین مرحله است. اما قبلا از خرید هاست یا سرور مجازی، باید به این نتیجه برسیم که کدام نوع سرویس مناسب سایت شماست.

ادامه...

تفاوت بین مودم، روتر، اکسس پوینت و سوییچ به زبان ساده

وصل‌شدن به دنیای نامتناهی اینترنت، امری بسیار ساده به‌نظر می‌رسد. در چند ثانیه وای‌فای دستگاه را روشن و آن را به مودم وصل و در گوگل جست‌و‌جو می‌کنید و تمام. شما هم‌اکنون به اینترنت متصل هستید. اصطلاحات مهمی که دراین‌میان مطرح می‌شوند، مودم، روتر، اکسس‌پوینت و سوییچ هستند که تفاوت‌های بین آن‌ها، شمار زیادی از کاربران را سردرگم می‌کند. ما را همراهی کنید تا درادامه، به‌ زبان ساده تفاوت‌های موجود در بین این تجهیزات را برایتان شرح دهیم.

ادامه...

معرفی نسل نهم پردازنده های اینتل

نسل نهم از پردازنده‌های اینتل مبتنی بر پلتفرم کافی‌لیک توسعه یافته است؛ به‌طوری که این پردازنده‌ها از تغییرات بنیادی ریز معماری بی‌بهره هستند. برای درک بهتر نسل‌های گذشته‌ی پردازنده‌های اینتل بهتر است بدانید که پردازنده‌های کافی‌لیک نیز نسخه‌ای به‌روز شده از پردازنده‌های کبی لیک بوده و پردازنده‌های کبی لیک نسخه‌ی تغییر یافته‌ی اسکای‌لیک هستند.

ادامه...